Uzależniennie powoli zabijają w nas radość życia.

W miarę postępowania choroby stajemy się innymi ludźmi, których chyba sami byśmy nie polubili. Jesteśmy w stanie uczynić wszystko, aby tylko zdobyć kolejną porcję alkoholu, narkotyków czy dopalaczy. Niszczymy siebie i wszystko w swoim otoczeniu...

Aż za dobrze znam mechanizmy uzależnienia. Można powiedzieć, że poznałem je od podszewki. Na własnej skórze odczułem, czym jest choroba alkoholowa i uzależnienie od narkotyków. Małymi kroczkami zapadałem się w to „bagno” coraz głębiej i głębiej, nie mając siły przeciwstawić się własnym, destrukcyjnym pragnieniom. Przez 5 lat karmiłem i jednocześnie powoli uśmiercałem swoje ciało heroiną podawaną dożylnie, będąc jednocześnie uzależnionym od alkoholu. W chwilach przebłysków jaźni chciałem zerwać z nałogiem. Zdawałem sobie sprawę z tego, że nie można tak żyć i że swoim postępowaniem ranię innych. Niestety, leczenie uzależnienia nie jest proste i wymaga wielu wyrzeczeń. Udało się. Ciężka praca nad sobą, zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat uzależnień stały się moją pasją. Postanowiłem, że moje przykre doświadczenia życiowe nie pójdą na marne. Ukończyłem studia na kierunku resocjalizacja z profilaktyką uzależnień. Jestem instruktorem terapii uzależnień. 

Zgodnie z zasadą, że dobro powraca - kiedyś ktoś pomógł mnie, teraz ja staram się pomagać innym.

Jeśli czujesz, że się staczasz, a ruchomy grunt wciąga Cię coraz bardziej, możesz mieć we mnie oparcie. Wyciągam do Ciebie pomocną dłoń, abyś i ty mógł odzyskać kontrolę nad własnym życiem. 

Możesz stać się dobrym mężem lub żoną - ojcem i matką, jeśli tylko uwierzysz w swoją wartość i będziesz miał odpowiednią motywację do uwolnienia się od uzależnienia.

Nieważne jak nisko upadasz, ważne, że potrafisz się podnieść i naprawić swoje życie!

uzależnienie